Translate tutorial 1.0 - en to bg translation catalogue (923 entries)

en: Abandon unlimited license
bg: Отказвам се от неограничен лиценз

en: Absent
bg: Липсва

en: Add
bg: Добави

en: Animate
bg: Анимация

en: Apply
bg: Приложи

en: Astronomy
bg: Астрономия

en: Day Length
bg: Дължина на деня

en: Moon Phase
bg: Лунна фаза

en: Sunrise
bg: Изгрев

en: Sunset
bg: Залез

en: Auto update weather
bg: Автоматично обновяване на времето

en: Bad ICAO code
bg: Грешен ICAO код

en: Buy YoWindow Unlimited!
bg: Купи YoWindow Unlimited!

en: Calendar
bg: Календар

en: Cancel
bg: Отказ

en: Change
bg: Промяна

en: Code
bg: Код

en: Weather forecast from {0}, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
bg: Прогноза за времето от {0}, предоставена от Норвежкия Метеорологичен Институт и NRK

en: Forecast from {0}
bg: Прогноза от {0}

en: Current weather
bg: Времето в момента

en: Friday
bg: Петък

en: Monday
bg: Понеделник

en: Saturday
bg: Събота

en: Sunday
bg: Неделя

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Fr
bg: Пт

en: Mo
bg: Пн

en: Sa
bg: Сб

en: Su
bg: Нед

en: Th
bg: Чт

en: Tu
bg: Вт

en: We
bg: Ср

en: day ago
bg: ден

en: days ago
bg: преди дни

en: Default
bg: По подразбиране

en: Blowing
bg: Виелица

en: Clear
bg: Ясно

en: Cloudy
bg: Облачно

note: When the sky completely covered with clouds, no blue sky at all.
en: Overcast
bg: Облачно

en: Drizzle
bg: Ситен дъжд

en: Fair
bg: Ясно

en: Fog
bg: Mъглa

en: Freezing
bg: Замръз

en: Hail
bg: Градушка

en: Haze
bg: Омара

en: Heavy
bg: Силен

en: Ice Crystals
bg: Ледени кристали

en: Ice Pellets
bg: Ледени топчета

en: In Vicinity
bg: Наблизо

en: Light
bg: Лек

en: Low Drifting
bg: Ниска облачност

en: Mist
bg: Мъгливо

en: Mostly Cloudy
bg: Предимно облачно

en: Partial
bg: Частично

en: Partly Cloudy
bg: Незначителна облачност

en: Patches
bg: На отделни места

en: Scattered Clouds
bg: Разкъсана облачност

en: Rain
bg: Дъжд

en: Rain And Thunder
bg: Дъжд и гръмотевици

en: Sand
bg: Пясък

en: Shallow
bg: Плитък

en: Shower
bg: Дъжд

en: Shower With Thunder
bg: Дъжд с гръмотевици

en: Sleet
bg: Мокър сняг

en: Small Hail
bg: Дребна градушка

en: Smoke
bg: Дим

en: Snow
bg: Сняг

en: Snow And Thunder
bg: Сняг и Гръм

en: Snow Grains
bg: Суграшица

en: Snow Showers
bg: Снеговалеж

en: Thunderstorm
bg: Гръмотевична буря

en: Unknown Precipitation
bg: Неопределено количество валежи

en: Widespread Dust Haze
bg: Стелеща се гъста мъгла

en: Invalid License Key. Try again. Make sure you've typed the key correctly. Try to copy/paste the key.
bg: Невалиден лицензионен ключ. Опитайте отново. Уверете се, че сте въвели правилно ключа. Опитайте да копирате/поставите ключа.

en: Wrong license key
bg: Грешен лицензионен ключ

en: You will have to restart the application for this to take effect
bg: Ще трябва да рестартирате програмата, за да влязат в сила промените

en: Language change
bg: Смяна на езика

en: No limits!
bg: Без ограничения!

en: Buy now!
bg: Купи сега!

en: Buy Unlimited License  to remove any limits.
bg: Купете лиценз за премахване на ограниченията.

en: Not now
bg: Не сега

en: To complete the registration enter the license key we've sent to you. Tip: use copy/paste.
bg: За да завършите регистрацията, въведете лицензионният ключ, който сме ви изпратили. Съвет: използвайте копиране/поставяне.

en: License registration
bg: Регистриране на лиценз

en: Thank you for registering YoWindow! All the limits are removed now. Enjoy!
bg: Благодарим Ви за регистрацията на YoWindow! Всички ограничения са премахнати. Наслаждавайте се!

en: Distance
bg: Разстояние

en: Down
bg: Надолу

en: Download
bg: Изтегляне

en: Enter weather source URL please
bg: Въведете URL адреса на източника, моля

en: Error
bg: Грешка

en: The location is already added
bg: Мястото вече е добавено

en: Exit
bg: Изход

en: To get started, pick your home location
bg: Избор на домашно местоположение

en: Forecast Panel
bg: Панел с прогнозата

en: Full Screen
bg: Цял екран

en: Help
bg: Помощ

en: Highlight weather station parameters
bg: Маркиране на параметрите на метеорологичната станция

en: Home
bg: Дом

en: h
bg: ч

en: Inspector
bg: Информационен монитор

en: Landscape
bg: Пейзаж

note: Indicates landscapes made from a picture.
en: Picture
bg: Снимка

en: Foreground
bg: Преден план

en: Landscape Options
bg: Настройки на пейзажите

en: Landscape pictures
bg: Снимки на пейзажи

en: Landscapes
bg: Пейзажи

en: Language:
bg: Език:

en: English
bg: Английски

en: System Default
bg: По подразбиране за системата

en: Latitude
bg: Географска ширина

en: {0} locations
bg: {0} места

en: You can add {0} locations maximum now. In Unlimited Edition you can add as many locations as you wish.
bg: Можете да добавите {0} местоположения. В неограниченото издание можете да добавите неограничен брой местоположения.

en: Weather auto-update is off
bg: Автоматичното обновяване на времето е изключено

en: Press F5 to update the weather.  The weather is updated automatically in the Unlimited Edition.
bg: Натиснете F5 за актуализиране на прогнозата. Тя се обновява автоматично в Неограниченото издание.

en: {0} weather forecast days only
bg: {0} дневна прогноза само

en: You have an access to {0} days of the weather forecast now.  Unlimited Edition provides {1} day forecast.
bg: Вие имате достъп до {0} дни от прогнозата за времето. Неограниченото издание позволява {1} дневна прогноза.

en: Licence key
bg: Лицензионен ключ

en: Weather auto-updated in Unlimited Edition
bg: Времето е автоматично обновено в неограничената версия

en: LIVE
bg: В момента

en: Load weather from personal weather station
bg: Зареждане на прогнозата от лична метеорологична станция

en: Loading
bg: Зареждане

en: Loading landscape...
bg: Зареждане на пейзаж...

en: Location
bg: Местоположение

en: Location ID
bg: ID на местоположението

en: Location Properties
bg: Особености на местоположението

note: Word "Link" in English. See main-menu/Location/Link. The user clicks Link item to open current location online at yowindow.com/weather.
en: id_internet_link
bg: Интернет линк с прогнозата за времето

en: Locations
bg: Местоположения

en: All locations
bg: Всички

en: All regions
bg: Всички региони

en: All states
bg: Всички държави

en: Change landscape
bg: Смяна на пейзажа

en: Select a location
bg: Изберете място

en: The location is already added
bg: Мястото вече е добавено

en: Location is not selected yet
bg: Местоположението все още не е избрано

en: Major cities (more than 100,000 citizens)
bg: Големи градове (с над 100000 население)

en: Network error, location information is not accessible. Because of this, the location cannot be selected now.
bg: Неуспешно свързване, информацията за местоположението не е достъпна. Местоположението не може да бъде избрано в момента.

en: No locations in scope
bg: Не е намерено местоположението

note: Location choice (Android). Scope to choose from - Major locations or all locations on Earth.
en: Scope
bg: Обхват

en: Region
bg: Регион

en: Cannot find a location?
bg: Не може да се намери място?

en: Set as Home
bg: Задай като Дом

note: When this option is on, YoWindow gets the weather from the current user location (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_locations.png
en: Current Location
bg: Текущо местоположение

note: Button label. Tap the button to track the current location.
en: Use current location
bg: Използване на текущото местоположение

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Longitude
bg: Географска дължина

en: Looking at the North (West wind blows from the left)
bg: Изглед към Север (Западният вятър духа от ляво)

en: Looking at the South (West wind blows from the right)
bg: Изглед към Юг (Западният вятър духа от дясно)

en: April
bg: Април

en: August
bg: Август

en: December
bg: Декември

en: February
bg: Февруари

en: January
bg: Януари

en: July
bg: Юли

en: June
bg: Юни

en: March
bg: Март

en: May
bg: Май

en: November
bg: Ноември

en: October
bg: Октомври

en: September
bg: Септември

en: About
bg: За програмата

en: Facebook Edition
bg: Версия за Facebook

en: License Agreement
bg: Лицензионно споразумение

en: Program
bg: Програма

en: Visit our Forum
bg: Посетете форума

en: YoWindow for your Site or Blog
bg: YoWindow за вашия сайт или блог

en: m
bg: м

en: {0} minutes back
bg: преди {0} минути

en: {0} minutes forward
bg: след {0} минути

en: Name
bg: Име

en: Network error
bg: Грешка при свързване

en: Network not available
bg: Няма налична мрежова връзка

en: It is available on {0}
bg: Валидна е от {0}

en: New version released
bg: Налична е нова версия

en: Next Day
bg: Следващ ден

en: No
bg: Не

en: No weather
bg: Няма метеорологична прогноза

en: N/A
bg: Няма данни

en: Notify me when a new version is available
bg: Уведоми ме, когато е налична нова версия

en: Online
bg: Онлайн

en: Open {0}
bg: Отвори {0}

en: Options
bg: Настройки

en: Advanced
bg: Повече

en: Application choice
bg: Избор на програма

en: Date
bg: Дата

en: Display
bg: Екран

en: Animate clouds
bg: Анимация на облаците

en: Default
bg: По подразбиране

en: Full screen mode
bg: Цял екран

en: Quality
bg: Качество

en: Custom
bg: Потребителско

en: Excellent
bg: Високо

en: Moderate
bg: Средно

en: Number of days to display:
bg: Брой на дните за показване:

en: Tile contents:
bg: Съдържание на мозайка:

en: General
bg: Общи

en: Contents
bg: Съдържание

en: Show N/A parameters
bg: Покажи невалидните параметри

en: Live indicator
bg: Индикатор на текущото време

en: Locations
bg: Местоположения

en: Operation successful!
bg: Операцията е успешна!

en: Refresh locations DB
bg: Обнови данните за местоположенията

en: Reset to defaults
bg: Връщане на опциите по подразбиране

en: Add
bg: Добави

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Screen saver
bg: Скрийнсейвър

en: Time Bar
bg: Поле с часа

en: Unit system:
bg: Мерни единици:

en: Units
bg: Единици

en: Auto-detected
bg: Автоматично намерени

en: Custom
bg: Потребителско

en: Distance:
bg: Разстояние:

en: Metric
bg: Десетични

en: Russia
bg: Русия

en: Finland
bg: Финландия

en: Pressure:
bg: Налягане:

en: Temperature:
bg: Температура:

en: Water temperature
bg: Температура на водата

en: US
bg: САЩ

en: Wind speed:
bg: Скорост на вятъра:

en: Landscape Options
bg: Настройки на пейзажите

en: Show Daylight Diagram
bg: Показване на диаграма на положението на Слънцето

en: Show Forecast Panel
bg: Покажи Панел с прогнозата

en: Show Full Screen button
bg: Покажи бутона за цял екран

en: Show Inspector
bg: Покажи текущото време

en: Show Time Bar
bg: Покажи поле с часа

en: Show User interface
bg: Покажи Потребителският интерфейс

en: Show forecast when current weather is expired
bg: Покажи изтеклите прогнози

en: Organize
bg: Организира

en: Organize locations
bg: Организиране на местоположения

en: Organize pictures
bg: Организиране снимки

en: Pictures
bg: Снимки

en: press
bg: натиснете

en: Falling
bg: Спадане

en: Falling Rapidly
bg: Бързо спадане

en: Rising
bg: Покачване

en: Rising Rapidly
bg: Бързо покачване

en: Steady
bg: Устойчиво

en: Previous Day
bg: Предходен ден

en: Properties
bg: Информация

en: Refresh Locations data base
bg: Обнови база данни за Местоположенията

en: Register
bg: Регистрация

en: Remove
bg: Изтриване

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename location
bg: Преименуване на местоположение

en: Rename picture
bg: Преименуване на снимка

en: Retry
bg: Повторен опит

en: Run with Windows (minimized to tray)
bg: Стартиране с Windows (при системните икони)

en: Season map
bg: Карта на сезоните

en: Select
bg: Изберете

en: Select country
bg: Изберете държава

en: Select a landscape
bg: Изберете пейзаж

en: Select location
bg: Изберете място

en: Select region
bg: Изберете област

en: Select state
bg: Избор на щат

en: Set as default
bg: Задай по подразбиране

en: Set YoWindow as ScreenSaver
bg: Комплект YoWindow като Скрийнсейвър

en: Setup
bg: Настройка

en: Show
bg: Показване

en: Show again
bg: Покажи отново

en: Speed
bg: Скорост

en: Time
bg: Бар с индикация на часа

en: {0} ago
bg: преди {0}

en: Time zone
bg: Часова зона

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Tom.
bg: Утре

en: Tonight
bg: Тази вечер

en: Add New Location
bg: Добави ново място

en: Open Calendar...
bg: Отворете Календар...

en: Show Less Days
bg: Покажи по-малко дни

en: Show More Days
bg: Виж повече дни

en: Update Weather
bg: Актуализация на времето

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Up
bg: Нагоре

en: Update interval
bg: Интервал на актуализация

en: Update weather
bg: Актуализация на прогнозата

en: Updating weather
bg: Актуализиране на прогнозата

en: View
bg: Изглед

en: Please wait...
bg: Изчакайте моля...

en: Weather
bg: Време

en: Daily rain total
bg: Общо дъжд за днес

en: Weather expired
bg: Прогнозата е изтекла

en: Feels like
bg: Усеща се като

en: Day maximum temperature
bg: Максимална дневна температура

en: Day minimum temperature
bg: Минимална дневна температура

en: Weather forecast
bg: Прогноза за времето

en: Forecast issued
bg: Прогнозата е от

en: Hail
bg: Градушка

en: Humidity
bg: Влажност

en: Observed
bg: Обновено

en: Pressure
bg: Налягане

en: PWS only
bg: PWS само

en: Rain
bg: Дъжд

en: Rain/Snow rate
bg: Ниво на Дъжд/Сняг

en: Description
bg: Описание

en: Sky image
bg: Снимка на небето

en: Snow
bg: Сняг

en: Snow level
bg: Снежна покривка

en: Weather station properties
bg: Опции на метеорологична станция

en: Temperature
bg: Температура

en: Temperature range
bg: Температурен диапазон

en: Water
bg: Вода

en: Update error
bg: Грешка при обновяване

en: Update time
bg: Време за актуализация

en: UV index
bg: Индекс на УВ лъчи

en: Visibility
bg: Видимост

en: Unlimited
bg: Неогр.

en: Wind
bg: Вятър

en: Calm
bg: Без вятър

en: Variable
bg: Променлив

en: Welcome to YoWindow!
bg: Добре дошли в YoWindow!

en: Wind direction:
bg: Посока на вятъра:

en: East
bg: Източен

en: North
bg: Северен

en: South
bg: Южен

en: West
bg: Западен

en: Yes
bg: Да

en: Close screensaver on mouse move
bg: Затвори скрийнсейвъра при преместване на мишката

en: Color
bg: Цвят

en: Background
bg: Фон

en: Choose color
bg: Избери цвят

en: System tray
bg: Системен трей

en: Transparent
bg: Прозрачност

en: Precipitation chance
bg: Вероятност за валежи

en: Rain chance
bg: Вероятност за дъжд

en: Snow chance
bg: Вероятност за снеговалеж

en: {0} only
bg: {0} само

en: US
bg: САЩ

en: Dew point
bg: Точка на оросяване

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: I want to have fun
bg: Искам да се забавлявам

note: An explanation of "I want to have fun" option. See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: Enable surprises
bg: Включване на изненадите

en: NWS forecasts for the USA
bg: Прогнози за САЩ от NWS

en: h
bg: ч

en: min
bg: мин

en: Open
bg: Отвори

en: Browse
bg: Преглед

en: Enter the path to a picture or landscape on the Internet or your computer
bg: Въведете пътя до снимка или пейзаж в Интернет или от компютъра си

en: Landscape load error
bg: Грешка при зареждане на пейзажа

en: Picture load error
bg: Грешка при зареждане на снимката

en: The landscape is already added
bg: Пейзажът вече е добавен

en: Landscape collection
bg: Колекция от пейзажи

en: Turn your photo into Landscape
bg: Направи пейзаж от своя снимка

en: {0}Learn{1} how to turn a photo into landscape
bg: {0}Научете се{1} как да направите пейзаж от своя снимка

en: Village
bg: Село

en: Seaside
bg: Морски бряг

en: Airport
bg: Аерогара

en: Pagoda
bg: Тибет

note: Town landscape name. See http://forum.yowindow.com/viewtopic.php?f=29&t=22619
en: Town
bg: Град

note: Valley landscape name.  See http://forum.yowindow.com/viewtopic.php?f=29&t=22752
en: Valley
bg: Долина

en: Sky
bg: Небе

en: Landscape made from picture
bg: Пейзаж, създаден от снимка

en: We will guide you through the process of turning a picture into YoWindow Landscape.
bg: Ние ще ви направляваме по време на процеса на създаване на пейзаж за YoWindow от ваша снимка.

en: Please read our tutorial {0}How to turn a picture into Landscape?{1} beforehand
bg: Моля, прочетете предварително нашето ръководство {0}Как да направим пейзаж от снимка?{1}

en: Click Next to continue...
bg: Натиснете Напред, за да продължите...

en: Specify a picture you want to turn into landscape.
bg: Изберете снимката, която искате да използвате за пейзаж.

en: How to pick the best landscape picture?
bg: Как да изберем най-подходящата снимка?

en: Source picture
bg: Изберете снимка

en: The landscape will be created in the following folder
bg: Пейзажът ще бъде създаден в следната папка:

en: Landscape folder name
bg: Име на папката на пейзажа

en: Click "Create" button to create {0} Landscape
bg: Натиснете бутона "Създай", за да създадете пейзажа {0}

en: {0} landscape has been created successfully!
bg: {0} беше създаден успешно!

en: Now open {0} inside your favorite image editor. You need to remove the sky from the image. You will find the image in {1}Landscape Folder{2}
bg: Сега отворете {0} с любимия си редактор на изображения. Трябва да премахнете небето от снимката. Ще намерите изображението в {1}папката на пейзажа{2}

en: It is easy to remove the sky. Read our brief {0}tutorial{1}.
bg: Лесно е да се премахне небето. Прочетете нашето кратко {0}ръководство{1}.

en: Auto
bg: Автоматично

en: Horizon Level Setup
bg: Настройка на нивото на хоризонта

en: Keys: Up/Down
bg: Клавиши: Нагоре/Надолу

en: You are about to delete Landscape Image {0}. The operation is not recoverable. Are you sure?
bg: Искате да изтриете изображението с пейзажа {0}. Процесът е необратим. Сигурни ли сте?

en: Edit Landscape
bg: Редактиране на пейзаж

en: Edit Horizon Level
bg: Редактиране на нивото на хоризонта

en: File not found.
bg: Файлът не е намерен.

en: The name is empty
bg: Името е празно

en: The folder already exists
bg: Папката вече съществува

en: Illegal folder name
bg: Невалидно име на папка

en: The file format is not supported.
bg: Форматът на файла не се поддържа.

en: The picture is too big for YoWindow. Picture size must not exceed 2880 pixels by width or height.
bg: Снимката е твърде голяма за YoWindow. Размерът на снимката трябва да не надвишава 2880 пиксела на широчина и височина.

en: Landscape Image
bg: Изображение на пейзажа

en: Landscape Folder
bg: Папка на пейзажа

en: About Landscape
bg: За Пейзажа

en: Picture {0} imported successfully
bg: Снимката {0} е импортирана успешно

en: Remind Me Later
bg: Напомни ми по-късно

en: Skip This Version
bg: Прескочи тази версия

en: Loading
bg: Зареждане

en: Next
bg: Напред

en: Back
bg: Назад

en: Finish
bg: Край

en: Create
bg: Създай

en: Import
bg: Импортирай

en: Delete
bg: Изтрий

note: A label for "Done" button. The user is supposed to press the button at the end of some process. For example at the end of making a landscape. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_properties.png
en: Done
bg: Готово

en: Path
bg: Път

en: Options
bg: Настройки

en: Select the options you like
bg: Изберете опциите, които желаете

en: Set YoWindow as default screen saver
bg: Настройте YoWindow като скрийн сейвър по подразбиране

en: Start with Windows (minimized to system tray)
bg: Стартирай с Windows (минимизиран в системния трей)

en: Add a shortcut to quick launch bar
bg: Добави пряк път към лентата за бързо стартиране

en: You are about to upgrade YoWindow.
bg: Искате ли да обновите YoWindow.

en: Click OK to install the new version.
bg: Натиснете OK, за да инсталирате новата версия.

en: You must close YoWindow before you can continue.
bg: Трябва да затворите YoWindow за да можете да продължите.

en: After you have closed YoWindow, select Retry.
bg: След като сте затворили YoWindow, изберете Опитай отново.

en: If you wish to cancel the uninstall process, select Cancel.
bg: Ако искате да отмените прицеса на премахването, изберете Отмени.

en: If you wish to try to install anyway, select Ignore.
bg: Ако искате да се опитате да инсталирате все пак, изберете Игнорирай.

en: If you wish to abort the installation, select Abort.
bg: Ако искате да прекратите инсталацията, изберете Прекрати.

en: Final step
bg: Последна стъпка

en: Start YoWindow on system startup
bg: Стартирай YoWindow при стартиране на системата

en: Check for new version...
bg: Провери за нова версия...

en: YoWindow is up to date!
bg: YoWindow е актуализиран!

en: You have the latest version
bg: Разполагате с последната версия

en: Download new version!
bg: Свалете новата версия!

en: Preview
bg: Визуализация

en: Show small YoWindow logo
bg: Показвай малко лого на YoWindow

en: The landscape is available in Unlimited Edition only.
bg: Пейзажът е достъпен само в неограничената версия.

note: Hour abbreviation, "h" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_hour
bg: ч

note: Minute abbreviation, "m" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_minute
bg: м

note: Abbreviation for millimetres, "mm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millimetres
bg: мм

note: Abbreviation for centimetres, "cm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_centimetres
bg: см

note: Abbreviation for metres, "m" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres
bg: м

note: Abbreviation for kilometres, "km" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres
bg: км

note: Abbreviation for feet, "feet" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_feet
bg: фута

note: Abbreviation for miles, "mile" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles
bg: мили

note: Abbreviation for miles per hour, "mph" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles_per_hour
bg: мили/ч

note: Abbreviation for kilometres per hour, "k/h" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres_per_hour
bg: км/ч

note: Abbreviation for metres per second, "mps" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres_per_second
bg: м/с

note: Abbreviation for knots, "knots" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_knots
bg: възела

note: Abbreviation for beaufort, "bft" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_beaufort
bg: Bft

note: Abbreviation for millibar, "mb" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millibar
bg: мб

note: Abbreviation for kilopascal, "kPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilopascal
bg: кПа

note: Abbreviation for hectopascal, "hPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_hectopascal
bg: хПа

note: Abbreviation for inches, '"' symbol in English, see Options/Units
en: id_unit_short_inches
bg: инч

en: Display "?"
bg: Показване на "?"

en: Hide parameter
bg: Скриване на параметъра

en: When weather parameter is not available
bg: Когато прогнозата не е валидна

note: See Facebook and Twitter broadcast screen (main-menu/Broadcast/Twitter). "Information" is the name of the check-box. When checked, information is added to the screen.
en: Information
bg: Информация

note: Display all information on the screen. "All" in English, see Options/Screen Saver
en: id_information_all
bg: Всички

en: Temperature and Time
bg: Температура и време

note: A part of "This is Unlimited Edition. It is already registered." This string is displayed when the user clicks Help/Register when the program is alreaady registered.
en: This is Unlimited Edition.
bg: Тази версия е без ограничения.

note: A part of "This is Unlimited Edition. It is already registered." This string is displayed when the user clicks Help/Register when the program is alreaady registered.
en: It is already registered.
bg: Тя вече е регистрирана.

en: Free edition
bg: Безплатна версия

en: Unlimited edition
bg: Версия без ограничения

note: This text displayed on YoWindow start if required Flash Player not found. {0} susbstituted by the required version of Flash Player.
en: To enjoy YoWindow you need to install Flash Player (for Internet Explorer) {0} or later.
bg: За да работи YoWindow трябва да бъде инсталиран Flash Player за (for Internet Explorer) {0} или по-нова.

note: This text displayed on YoWindow start if required Flash Player not found
en: Get Adobe Flash Player
bg: Свалете Adobe Flash Player

note: Displayed on the button that unlocks the landscape
en: Unlock landscape
bg: Отключване на пейзажа

en: YoWindow for Chrome
bg: YoWindow за Chrome

en: YoWindow for Windows
bg: YoWindow за Windows

en: YoWindow for Mac OS
bg: YoWindow за Mac OS

en: YoWindow for iPhone and iPad
bg: YoWindow за iPhone и iPad

en: Follow YoWindow on Facebook
bg: Вижте YoWindow във Facebook

en: Follow YoWindow on Twitter
bg: Вижте YoWindow в Twitter

en: Landscape trial, days left:
bg: Пробен период на пейзажа, оставащи дни:

en: Landscape trial period is over
bg: Пробният период на пейзажа е изтекъл

en: "{0}" landscape is a part of YoWindow Unlimited.
bg: Пейзажът "{0}" е част от YoWindow Unlimited.

en: Details
bg: Подробно

note: see Options/Advanced
en: View direction
bg: Посока на изглед

note: see main-menu/Landscape/Properties...
en: Fixed sky
bg: Фиксирано небе

note: see main-menu/Landscape/Properties...
en: Edit
bg: Редактиране

note: Tooltip for Reload button
en: Reload
bg: Презареждане

note: Displayed in the tooltip when the user closes YoWindow window
en: Minimized
bg: Минимизирано

note: See Options/Advanced/View direction. Written in the parenthesis "View direction (affects wind only)"
en: affects wind only
bg: влияе само на посоката на вятъра

note: See main-menu/Broadcast. The idea behind this term is that the user broadcasts the weather to her friends, like a real meteorologist on TV broadcast.
en: Broadcast
bg: Излъчване

note: See Twitter or Facebook Broadcast screen. By clicking "Share" button the user publishes YoWindow picture to a social network.
en: Share
bg: Сподели

note: Displayed in the process of Twitter/Facebook pubishing
en: Publishing
bg: Публикация

note: Displayed in the process of authorizing to Twitter/Facebook
en: Authorizing
bg: Авторизация

note: Displayed after successfull Twitter/Facebook pubishing
en: Published!
bg: Публикувано!

note: The name of the keyboard key "Space", see main-menu/Broadcast... (Space)
en: Space
bg: Интервал

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter in LIVE mode. {0} is replaced with the name of selected location. Example: "Weather now in New York"
en: Weather now in {0}
bg: Времето в моментa в {0}

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter and the weather FORECAST selected. {0} is replaced with the day. {1} is replaced with the name of selected location. Example: "Weather forecast for Friday (April 6) in Saint Petersburg"
en: Weather forecast for {0} in {1}
bg: Прогноза за {0} в {1}

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter and TODAY time is selected. {1} is replaced with the name of selected location. Example: "Today in Saint Petersburg (forecast)"
en: Today in {0} (forecast)
bg: Днес в {0} (прогноза)

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter and TOMORROW time is selected. {1} is replaced with the name of selected location. Example: "Tomorrow in Saint Petersburg (forecast)"
en: Tomorrow in {0} (forecast)
bg: Утре в {0} (прогноза)

note: See Facebook and Twitter broadcast screen (main-menu/Broadcast/Twitter). "Forecast" text displayed in mini-inspector when the user has selected some moment in the future.
en: Forecast
bg: Прогноза

en: Sound
bg: Звук

en: Enable sound
bg: Включване на звука

note: This is sound volume
en: Volume
bg: Сила на звука

note: Displayed on a button in Breaking News dialog. If you click the button the news window is closed.
en: Skip
bg: Пропускане

note: See the Wait Screen
en: Presented in Stereo
bg: Стерео

note: See main-menu/Location/Location Properties... at the bottom of the window
en: Override current season
bg: Замяна на текущия сезон

en: Winter
bg: Зима

en: Spring
bg: Пролет

en: Summer
bg: Лято

en: Autumn
bg: Есен

en: Naked
bg: Неактивен сезон

note: iPhone. In location chooser, a caption of countries list
en: Countries
bg: Държави

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Vote!
bg: Напишете отзив!

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Vote for YoWindow, thank you
bg: Гласувайте за YoWindow, благодаря ви!

note: The caption for YoWindow editions link box. See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: More YoWindow
bg: YoWindow за други ОС

note: iPhone. Tutorial. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial1.png
en: Swipe the screen to see weather changes over time
bg: Скролнете по екрана, за да видите промените на времето

note: iPhone. Tutorial. The user is asked to swipe again. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial2.png
en: And one more time
bg: ... и още веднъж

note: iPhone. Tutorial. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial3.png
en: Press the 'LIVE' button to return to current time
bg: Натиснете бутона 'В момента', за да се върнете в текущото време

note: iPhone. Tutorial. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial4.png
en: Watch weather with pleasure
bg: Проследявайте прогнозата за времето с удоволствие

note: iPhone. When this option is on, iPhone screen is not automatically turned off. See next string with details. See also: http://yowindow.com/img/translate/options_root_page.png
en: Disable Auto-Lock
bg: Забрана на автоматично заключване на екрана

note: iPhone. See: http://yowindow.com/img/translate/options_root_page.png
en: Keep display on if your device is plugged in or battery is above 25%.
bg: Поддържане на дисплея включен, ако устройството се зарежда или нивото на батерията е над 25%.

note: iPhone. Location choice. "More" in context means "More locations". Keep it as one word if possible. DO NOT ADD "..." at the end. See: http://yowindow.com/img/translate/locations_choice.png
en: More
bg: Повече

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Parallax effect
bg: Паралакс ефект

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: An illusion of 3D space when you tilt the device
bg: 3D ефект при наклон на устройството

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Temperature in Status Bar
bg: Температура в Статус бара

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Show temperature for "Home" location
bg: Показване температурта за "ДОМ"

note: Mobile. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_not_enough_space.png Displayed when there is not enough space on the device.
en: Not enough free space.
bg: Няма достатъчно свободно място.

note: Mobile. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_not_enough_space.png Displayed when there is not enough space on the device.
en: YoWindow may run unstable.
bg: YoWindow може да работи нестабилно.

note: Mobile. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_not_enough_space.png Displayed when there is not enough space on the device. WARNING: do not remove "{0}". The app will replace {0} with an amount of required megabytes.
en: {0} MB minimum required.
bg: {0} MB са необходими минимум.

note: "YoWindow Weather" is the official name of YoWindow application. Please translate "Weather" word
en: YoWindow Weather
bg: Прогноза за времето YoWindow

note: "YoWindow Zero" is the official name of the Free edition. Please translate Zero as a number "0" in your language
en: YoWindow Zero
bg: YoWindow Нула

note: Free edition. When "Get Full Version" button is tapped the user is offered to download the full version of YoWindow. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_get_full_version_options.png
en: Get Full Version
bg: Изтеглете пълната версия

note: This message helps the user to understand why the Full Version is better. See: See http://yowindow.com/img/translate/sale.png
en: No ads, no limitations, all landscapes available
bg: Без добавки, без ограничения, всички пейзажи са достъпни

note: Refers to the full version of YoWindow app. See http://yowindow.com/img/translate/sale.png
en: Full Version
bg: Пълна версия

note: Message, explaining the difference between Paid and Free editions of YoWindow. No advertising in Paid ediiton. See http://yowindow.com/img/translate/sale2.png
en: No advertising
bg: Без реклама

note: Advantage of Paid edition over the Free one. See http://yowindow.com/img/translate/sale2.png
en: All landscapes available
bg: Достъпни са всички пейзажи

note: Advantage of Paid edition over the Free one. In Paid edition, the weather forecast can be displayed as an Android notification. See http://yowindow.com/img/translate/notification_forecast.png See http://yowindow.com/img/translate/sale2.png
en: Forecast in notification area
bg: Прогноза в областта за уведомяване

note: Free edition. "Remove advertising". The message is displayed in place of advertising banner, when the ad is not available. Full Version is offered when the message is tapped. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_remove_ads.png
en: Remove ads
bg: Премахване на рекламите

note: In Free edition the weather forecast is limited by 3 days. The message displayed inside Time Bar when the user observes the weather beyond three days ahead. http://yowindow.com/img/translate/ios_remove_ads.png
en: Weather forecast is limited
bg: Прогнозата е ограничена

note: In Free edition some landscapes are available in demo mode only. We put word "Demo" beside landscape name to indicate this. See http://yowindow.com/img/translate/ios_demo_landscapes.png
en: Demo
bg: Демонстрация

note: Free edition. Displayed when lansdcape usage is restricted. See http://yowindow.com/img/translate/ios_landscape_locked.png WARNING: do not remove "{0}" The app will replace {0} with the landscape name.
en: "{0}" Landscape access is limited.
bg: Достъпът до пейзажа "{0}" е ограничен.

note: The message is displayed when the app is connecting to an Internet service. WARNING: do not remove "{0}". The app will replace {0} with the service name. See http://yowindow.com/img/translate/ios_connecting_to_appstore.png
en: Connecting to {0}
bg: Свързване с {0}

note: A button that opens Camera interface on mobile device See http://yowindow.com/img/translate/ios_landscapes.png
en: Camera
bg: Камера

note: A button that opens Photo library See http://yowindow.com/img/translate/ios_landscapes.png
en: Photos
bg: Снимки

note: A title for Wallpaper settings on mobile devices (Android)
en: Wallpaper
bg: Тапет

note: Whether or not to animate live Wallpaper (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: Enable animations
bg: Включване на анимациите

note: Whether or not to show weather data in Wallpaper (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: Show weather
bg: Показване на времето

note: Wallpaper Settings (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: No animation - almost no battery power consumed.
bg: Без анимация - почти без консумация на енергия.

note: A title for Widget sttings on mobile devices (Android)
en: Widget Settings
bg: Настройки на уиджета

note: A title for a page with Android widgets.
en: Widgets
bg: Уиджети

note: A button to create a widget (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Create Widget
bg: Създаване на уиджет

note: Widget Settings (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Tap to search for a location
bg: Натиснете, за да търсите местоположение

note: Widget Settings (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Show background
bg: Показване на фона

note: An option to choose icons style for the widget. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Weather icons
bg: Икони за прогнозата

note: Widget background color. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Background color
bg: Цвят на фона

note: Widget text color. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Text color
bg: Цвят на текста

note: Widget background transparency. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Transparency
bg: Прозрачност

note: Widget corner style - round or square. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Rounded corners
bg: Заоблени ъгли

note: A button that prompts the user to add a new widget to home screen.
en: Add widget to Home Screen
bg: Добавяне на добавка на домашния екран

note: Message displayed after a widget has been added to Home Screen.
en: The widget has been added to Home Screen
bg: Добавката беше добавена към домашния екран

note: A title for widget selection window http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Select a widget
bg: Изберете добавка

note: Small widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Small
bg: Малка

note: Medium widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Medium
bg: Средна

note: Clock widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Clock
bg: Часовник

note: Small clock widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Small clock
bg: Малък часовник

note: Action: move location on top of the list. See: http://yowindow.com/img/translate/android_location_context_menu.png
en: Move On Top
bg: Преместване най-отгоре

note: Uninstall Free Edition (Android). WARNING: keep \" syntax to preserve the quotes. See: http://yowindow.com/img/translate/android_uninstall_free.png
en: Uninstall "YoWindow Free"
bg: Премахнете безплатната версия на "YoWindow"

note: Uninstall Free Edition (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_uninstall_free.png
en: You have both Full and Free editions of YoWindow installed.
bg: Имате инсталирани и пълната, и безплатната версия на YoWindow.

note: Uninstall Free Edition (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_uninstall_free.png
en: Please, uninstall YoWindow Free, to avoid the confusion.
bg: Моля, деинсталирайте безплатната версия, за да избегнете конфликт.

note: Widgets offer box (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widgets_offer_box.png
en: Add YoWindow widgets - watch the weather forecast with comfort
bg: Използвайте уиджетите на YoWindow - проследявайте прогнозата с повече комфорт

note: Widgets offer box (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widgets_offer_box.png
en: Tap to continue
bg: Натиснете тук, за да научите повече

note: Install to external storage warning (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/external_storage_warning.png
en: YoWindow installed on an external storage.
bg: YoWindow е инсталирана на външната памет.

note: Install to external storage warning (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/external_storage_warning.png
en: WARNING: YoWindow Wallpaper and Widgets may NOT be available when YoWindow is installed on an external storage (SD card).
bg: ВНИМАНИЕ: Тапета и уиджетите на YoWindow може да бъдат НЕДОСТЪПНИ когато програмата е инсталирана във външната памет (SD картата).

note: A prompt for the user to start location search, See: http://yowindow.com/img/translate/android_location_search.png
en: Location Search
bg: Търсене на местоположение

note: While running Free Edition, the user has an option to enter a promo code to unlock Unlimited Edition mode. See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: Redeem code
bg: Въведете промоционален код

note: Displayed on successful Full Version unlocking. See: http://yowindow.com/img/translate/android_privileges-granted.png
en: Full Version privilege granted.
bg: Предоставени са ви функциите на пълната версия.

note: The second line after "Full Version privilege granted." See: http://yowindow.com/img/translate/android_privileges-granted.png
en: Advertising removed, no limitations.
bg: Рекламата е премахната, програмата работи без ограничения.

note: Displayed when an unknown promo code entered.
en: Unexpected code
bg: Неизвестен код

note: While running Free Edition, the user has an option to enter a promo code. This option restores preveledges granted by promo codes entered before. See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: Restore privileges
bg: Възстановяване на привилегиите

note: Quick action - sets YoWindow as Android Wallpaper. See: http://yowindow.com/img/translate/android_menu.png
en: Set As Wallpaper
bg: Задай като тапет

note: Post YoWindow weather to social network. To Facebook for example. See: http://yowindow.com/img/translate/android_facebook.png
en: Post
bg: Публикуване

note: Facebook sharing. This is a hint promting the user to enter the message. See: http://yowindow.com/img/translate/android_facebook.png
en: Enter the message
bg: Въведете съобщение

note: Facebook sharing. Fill in the message text with the weather for selected moment. See: http://yowindow.com/img/translate/android_facebook.png
en: Fill in the weather
bg: Добави в прогнозата

note: This notification displayed after the message was successfully delivered to Facebook.
en: You just have posted to Facebook!
bg: Току-що публикувахте съобщение във Facebook!

note: Please translate "Daydream" word just like it is translated in Android Settings/Display
en: Set As Daydream
bg: Задай като заставка на екрана при зареждане

note: Please translate "Daydream" word just like it is translated in Android Settings/Display
en: Daydream
bg: Заставка на екрана

note: Android Daydream night mode
en: Night mode
bg: Нощен режим

note: Android Daydream night mode
en: Very dim display (for dark rooms)
bg: Силно затъмнен дисплей (за тъмни момещения)

note: Android: @see YoWindow Settings/Advanced
en: Send report
bg: Изпращане на отчет

note: The user is asked this question when "Set As Home" button pressed in Location Properties. {0} is substituted with location name.
en: Are you sure to set {0} as home?
bg: Наистина ли искате да зададете {0} като Дом?

note: See Unit Settings
en: Display pressure for
bg: Изобразяване на налягането за

note: Pressure reporting level. See Unit Settings
en: Sea level
bg: Морското равнище

note: Pressure reporting level. See Unit Settings
en: Location level
bg: Надморското равнище на града

note: When sharing an image, we need to inform the user that she should allow YoWindow to save an image to disk.
en: YoWindow requires a permission to store an image file before sharing it.
bg: YoWindow изисква права да записва файл с изображение преди да го сподели.

en: YoWindow requires a permission to store the landscape on disk
bg: YoWindow изисква разрешение да съхранява пейзажи върху диска

note: For Android. The title of a section with notification settings.
en: Notification
bg: Известяване

note: Check-box controlling if Android notifications are displayed.
en: Show Notifications
bg: Показване на известията

note: Android. Check-box. Controls if notifications are displayed on Lock Screen.
en: Show on Lock Screen
bg: При заключен екран

note: Android wallpaper check-box. It indicates whether the wallpaper to be centered on the screen.
en: Centered
bg: Центрирано

note: New feature on Android - Alarm Clock.
en: Alarm Clock
bg: Будилник

note: An explanation of Alarm Clock feature.
en: Wake up with YoWindow
bg: Събуждайте се с YoWindow

note: Android. Alarm Clock. "Silence" is a name of a silent rington. See the list of the ringtones.
en: Silence
bg: Тишина

note: Android. Alarm Clock. Snooze button.
en: Snooze
bg: Отлагане

note: Android. Alarm Clock. Dismiss button.
en: Dismiss
bg: Отхвърли

note: Android. Alarm Clock. See YoWindow alarm clock screen.
en: Wake up to the sounds of YoWindow
bg: Събудете се със звука на YoWindow

note: Android. Alarm Clock. YoWindow will replace {0} with the number of minutes.
en: Alarm will be triggered in {0} minutes
bg: Будилникът е настроен за след {0} минути

note: A title for warning message boxes.
en: Warning
bg: Предупреждение

en: Weather station
bg: Метеорологична станция

note: Displayed when the user is selecting a private weather station. (Android, Locations list/Location Properties/Weather station)
en: Private Weather Stations may not be reliable.
bg: Личните метеорологични станции може да не са надеждни.

note: We display this message when a personal weather station is not working properly. See http://yowindow.com/img/translate/station_error.png
en: Station is out of order
bg: Станцията не работи

note: YoWindow will replace {0} with a weather station name. Displayed the user is selecting a private weather station. (Android, Locations list/Location Properties/Weather station)
en: Do you really want to receive the weather from "{0}"?
bg: Наистина ли искате да получавате данни от "{0}"?

note: YoWindow will replace {0} with location name. The question is displayed when a season is selected. (Android, Locations list/Location Properties)
en: Do you really want to override the season for {0}?
bg: Наистина ли искате да замените сезона на {0}?

note: Indicates the best available action when the user has a choice. See weather stations list on Android.
en: We recommend
bg: Препоръчваме

note: An item in overflow menu. Opens an email client, so the user could send a problem report to us.
en: Report issue
bg: Съобщаване за проблем

note: "Never" in the meaning of "Never show this". Try to use one word, please. See http://yowindow.com/img/translate/android_rate_dialog.png
en: Never
bg: Никога

note: We ask the user to rate YoWindow. See http://yowindow.com/img/translate/android_rate_dialog.png
en: Rate YoWindow
bg: Дайте оценка на YoWindow

note: We say thanks!
en: Thank you!
bg: Благодарим Ви!

note: The user is offered to send a mail to us.
en: Send mail
bg: Изпращане на е-поща

note: A title of the message with user feedback. See http://yowindow.com/img/translate/android_report_email.png
en: YoWindow Report
bg: Доклад за YoWindow

note: A sentence from User Feedback instruction. Don't add extra spaces. See http://yowindow.com/img/translate/android_report_email.png
en: What exactly went wrong?
bg: Какво точно не работи нормално?

note: A sentence from User Feedback instruction. Keep the dot at the end of the sentence. Don't add extra spaces. See http://yowindow.com/img/translate/android_report_email.png
en: We need a maximum of details.
bg: Нуждаем се от възможно повече детайли.

note: An option that controls if the wallpaper is covered with dark semitransparent layer. This helps to make the icons easily seen over the wallpaper. See http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: Dark glass
bg: Тъмно стъкло

note: Description of "Dark glass" option. See http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: App icons are easy to see
bg: Иконите на приложенията се виждат добре

note: Displayed in mini-tutorial that shows how to hide user interface by dragging it upwards on Android.
en: To hide weather information, drag it upwards
bg: За да скриете информацията за прогнозата, издърпайте я нагоре

note: Displayed in mini-tutorial that shows how to expand Inspector or reveal full weather details by tapping the temperature.
en: Tap the temperature to reveal weather information
bg: Чукнете върху температурата, за да покажете информацията за прогнозата

note: Displayed after user has been searching for a location, but nothing was found. YoWindow will replace {0} with the text user entered.
en: Nothing was found for "{0}"
bg: Нищо не е намерено за "{0}"

en: Click to try again.
bg: Натиснете, за да опитате отново.

note: Button title when we need to ask the user to update something.
en: Update
bg: Актуализирай

note: Displayed when we ask the user to update YoWindow app to the newest version.
en: You need to update YoWindow
bg: Трябва да обновите YoWindow

note: Menu item for "Radar" feature. Right now it is only available on Android in United States.
en: Radar
bg: Радар

note: The new catch phrase for YoWindow
en: Enjoy the weather
bg: Наслаждавайте се на прогнозата!

note: A new landscape announcement. See http://yowindow.com/img/translate/android_new_landscape.png
en: New landscape
bg: Новият пейзаж

note: "Americana" is the name of the American themed landscape. I don't think it needs to be translated. But if you feel like it will sound better in your language - go translate.
en: Americana
bg: Американа

note: The name of "Egg hunt game". The user is challenged to find all the eggs we have hidden in YoWindow.
en: Easter egg hunt
bg: На лов за великденски яйца

note: Egg hunt game. Welcome message. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of eggs to find.
en: Try to find {0} eggs we have hidden in YoWindow
bg: Опитайте се да намерите {0} яйца, които скрихме в YoWindow

note: Egg hunt game. A hint to help the player to find the eggs. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of the landscape.
en: Look for eggs in {0} landscape
bg: Потърсете яйца в пейзажа {0}

note: Egg hunt game.
en: Play again?
bg: Нова игра?

note: Egg hunt game.
en: Idea
bg: Идея

note: Egg hunt game. Success message when all the eggs are found.
en: You have found all the eggs!
bg: Открихте всички яйца!

note: Egg hunt game. Encouraging message when all the eggs are found.
en: Good job.
bg: Отлично!

note: Egg hunt game. The reward.
en: Your reward
bg: Вашата награда е

note: Egg hunt game. A present. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of the days.
en: All landscapes will be available for {0} days
bg: Всички пейзажи ще ви бъдат достъпни в продължение на {0} дни

note: Egg hunt game. A present - we suppress the ads for some days. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of the days.
en: No advertising for {0} days
bg: Без реклама в продължение на {0} дни

note: Notification themes for Android. See http://yowindow.com/img/translate/notification_themes.png
en: Theme
bg: Визуална схема

note: Notification themes for Android. See http://yowindow.com/img/translate/notification_themes.png
en: Day
bg: Ден

note: Notification themes for Android. See http://yowindow.com/img/translate/notification_themes.png
en: Night
bg: Нощ

note: Indicates that the feature is available in Full Version only. See http://yowindow.com/img/translate/available_in_full_version.png
en: Available in Full Version
bg: Налично в пълната версия

note: Photo-Landscapes tutorial. See http://yowindow.com/img/translate/add_your_photo.png
en: Add your photo to YoWindow
bg: Добавете своя снимка в YoWindow

note: Photo-Landscapes tutorial. See http://yowindow.com/img/translate/tap_landscape_button.png
en: Tap "Landscape" button to open landscapes drawer
bg: Натиснете бутона "Пейзаж" за да отворите създателя на изображения

note: Photo-Landscapes tutorial. See http://yowindow.com/img/translate/open_photo_or_take_picture.png
en: Open a photo or take a picture
bg: Изберете готова снимка или заснемете нова

note: Photo-Landscapes. This is the title of "Pan and Crop" screen. Please be brief. See http://yowindow.com/img/translate/pan_crop.png
en: Pan and Crop
bg: Кадриране

note: Photo-Landscapes. Here we are asking the user move the photo to make sure the photo looks good on the screen.  See http://yowindow.com/img/translate/pan_crop.png
en: Arrange the landscape on the screen
bg: Кадрирайте пейзажа върху екрана

note: Photo-Landscapes. Pan and Crop screen. Explain "zoom" finger gesture. Try to be brief. See http://yowindow.com/img/translate/pan_crop.png
en: Zoom with your fingers
bg: Мащабирайте с пръстите си

note: Photo-Landscapes. Horizon Level screen. See http://yowindow.com/img/translate/horizon_level.png
en: Horizon Level
bg: Линия на хоризонта

note: Photo-Landscapes. Horizon Level screen. See http://yowindow.com/img/translate/horizon_level.png
en: Set horizon level
bg: Задаване на нивото на хоризонта

note: Sky erasing. We are explaining to the user the benefits of erasing the sky. See http://yowindow.com/img/translate/erase_sky_choice.png
en: Do you want the sky to reflect the weather?
bg: Искате ли небето да отразява времето?

note: Sky erasing. We are explaining to the user the benefits of erasing the sky. See http://yowindow.com/img/translate/erase_sky_choice.png
en: Erase the sky - we will replace it with YoWindow Sky
bg: Изрежете небето - ние ще го заменим с небето на YoWindow

note: Sky erasing. See http://yowindow.com/img/translate/erase_sky_choice.png
en: Erase the sky
bg: Изрежете небето

note: Sky erasing. WARNING: do not remove "{0}". {0} symbol will be replaced with the step number. The user is guided through a series of steps. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Step {0}.
bg: Стъпка {0}.

note: Sky erasing. At first the user has to select the sky. The sky is selected with a series of taps. Each tap selects a portion of the sky. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Tap the sky to select a portion of it
bg: Докоснете небето, за да изберете част от него

note: Sky erasing. The user is guided to erase the sky by drawing red marker over yellow (selected) areas. This is the second step. See http://yowindow.com/img/translate/erase_with_red_marker.png
en: Erase the sky - draw with Red marker over Yellow areas
bg: Изрежете небето - чертайте с червения маркер върху жълтите области

note: Sky erasing. When you erase the sky in YoWindow, first you select a portion of the sky with Yellow marker. Then you erase by drawing with Red marker over Yellow selection. The user may try to erase the picture right away. This is a mistake. This string is the warning. See http://yowindow.com/img/tra
en: First select this area with Yellow marker, then erase with Red one
bg: Първо селектирайте областта с жълтия маркер, а след това с червения

note: Sky erasing. If you erased something by a mistake, Blue marker restoring the erased areas. See http://yowindow.com/img/translate/red_marker_touch_sky_warning.png
en: Use Blue marker to recover.
bg: Използвайте синия маркер за да възстановите.

note: Photo-Landscapes. The title of "Erase" (Red marker) button. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Erase
bg: Изрязване

note: Photo-Landscapes. The title of "Recover" (Blue marker) button. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Recover
bg: Възстановяване

note: Photo-Landscapes. Properties screen. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_properties.png
en: Landscape name
bg: Име на пейзажа

note: Photo-Landscapes. Properties screen. The origin of the photo. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_properties.png
en: Photo source
bg: Източник на снимката

note: Photo-Landscapes. Properties screen. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_properties.png
en: I give my permission to include this landscape inside YoWindow collection
bg: Давам съгласието си този пейзаж да се включи в колекцията на YoWindow

note: WARNING: do not remove "{0}". This symbol will be replaced with landscape name. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_exists.png
en: The landscape "{0}" already exists. Overwrite it?
bg: Пейзажът "{0}" вече съществува. Ще го замените ли?

note: Warn the user that she may lose the work under certain circumstances. See http://yowindow.com/img/translate/changes_will_be_lost.png
en: Your changes will be lost
bg: Промените ви ще бъдат изгубени

note: Asking the user to grant a permission to open a photo or a landscape. See http://yowindow.com/img/translate/permission_required_to_open_file.png
en: A permission required to open files
bg: Необходимо е разрешение, за да отваряте файлове

note: Sharing a landscape. This is the text of the email. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_share_email.png
en: YoWindow Weather app required to open the landscape.
bg: За да отворите пейзаж се изисква да е инсталирано YoWindow.

note: Sharing a landscape. This is the text of the email. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_share_email.png
en: Download YoWindow Weather
bg: Изтеглете YoWindow

note: Some landscapes are locked in the free edition of YoWindow. Prompt the user to watch a short video to unlock the landscape. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_landscape.png
en: Watch a short video to unlock the landscape
bg: Вижте кратко видео за да отключите пейзажа

note: Some landscapes are locked in the free edition of YoWindow. Prompt the user to watch a short video to unlock the landscape for a number of days. WARNING: do not remove {0}. YoWindow will replace {0} with the number of days the landscape is unlocked. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_lands
en: Watch a short video to unlock the landscape for {0} days
bg: Вижте кратко видео за да отключите пейзажа за {0} дни

note: Button title. When clicked, a video is played. Unlock landscape. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_landscape.png
en: Watch now
bg: Гледайте сега

note: Prompt the user to get the Full Version to access all the landscapes. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_landscape.png
en: All the landscapes available in Full Version of YoWindow
bg: Всички пейзажи са достъпни в пълната версия

note: The message displayed after a landscape is unlocked. WARNING: Do not remove "{0}" symbol. {0} is replaced with landscape name.
en: Landscape "{0}" unlocked.
bg: Пейзажът "{0}" е отключен.

note: ATTENTION: here we inform about multiple "landscapeS" not a single "landscape". A notification to the user that we have added new landscapes to the app.
en: New landscapes added
bg: Добавени са нови пейзажи

note: An option for Android widget. When this option is on, Reload and Settings buttons displayed on the widget. Otherwise these buttons are hidden. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Show controls
bg: Бутони за управление

note: We just have added "Surprises" menu where users can call fun actions - surprises.
en: Surprises
bg: Изненади

note: Amelie - the name for a surprise that makes the clouds look like animals. There was such a moment in French movie "Amelie".
en: Amelie
bg: Амели

note: Fiesta - the name for a surprise that launches many hot air balloons on the screen.
en: Fiesta
bg: Фиеста

note: An item in menu the user to tap if she experiences a problem with YoWindow. ATTENTION: keep question mark "?" in place. See: http://yowindow.com/img/translate/android_menu.png
en: Problem?
bg: Проблем?

note: Help. A title. The user is asked what kind of problem happened. See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: What happened?
bg: Какво се случва?

note: Help. IMPORTANT: make sure the user to understand that this relates to weather forecast, not the current weather. See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: Forecast doesn't come true
bg: Прогнозата не се сбъдва

note: Help. IMPORTANT: make sure the user to understand that this relates to current weather and its display in YoWindow (NOT weather forecast). See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: Weather on screen doesn't match weather outside
bg: Времето на екрана се отличава от времето навън

note: Help. We show this when YoWindow is tracking the current location automatically. Because sometimes location is detected wrong. See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: Location is wrong
bg: Местоположението е грешно

note: Help. We explain why YoWindow is not able to display the reality. See http://yowindow.com/img/translate/help_current_wrong.png
en: Usually, the weather doesn't match when:
bg: Обикновено прогнозата не съвпада когато:

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_current_wrong.png
en: The closest weather station is far away.
bg: Най-близката метеорологична станция е надалеч.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_current_wrong.png
en: The weather often changes during the day.
bg: Времето често се променя през деня.

note: Help. We explain that there is no guarantee that the weather forecast to come true. See http://yowindow.com/img/translate/help_forecast_wrong.png
en: Unfortunately, even today, scientists can't predict the weather with 100% accuracy.
bg: За съжаление, дори и в днешни дни учените не предсказват времето с 100% точност.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_forecast_wrong.png
en: If the weather forecast is constantly wrong, try to change the weather service.
bg: Ако прогнозата е постоянно грешна, опитайте се да смените метеорологичната служба.

note: Help. We explain that a wrong location may be detected automatically. See http://yowindow.com/img/translate/help_location_wrong.png
en: Unfortunately, automatic location search may be incorrect.
bg: За съжаление, автоматичното търсене може и да греши.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_location_wrong.png
en: Try to find your place manually.
bg: Опитайте се да намерите местоположението ръчно.

note: Help. Button title. User to tap it to add her place. See http://yowindow.com/img/translate/help_location_wrong.png
en: Find your location
bg: Намерете вашето местоположение

note: Help. The user can select a Private Weather Station to report the current weather from. These stations are highly unreliable. Here we warn the user. See http://yowindow.com/img/translate/help_pws_wrong.png
en: The weather is reported from a Private Weather Station.
bg: Информацията за времето е от частна метеорологична станция.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_pws_wrong.png
en: This station may not be reliable.
bg: Тази станция може да не е надежна.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_pws_wrong.png
en: We strongly advise you to change the weather source.
bg: Горещо ви препоръчваме да смените доставчика на данни.

note: A title for a section in settings with additional options.
en: Other
bg: Друго

note: A message to promote full version purchase. WARNING: Do not remove "{0}" symbol. YoWindow will replace {0} with the amount of the discount. Like this "Sale! 40% off"
en: Sale! {0}% off
bg: Промоция! Намаление {0}%

note: A button title. When the button is pressed, YoWindow starts tracking the current location of the user. See http://yowindow.com/img/translate/home_properties.png
en: Use current location
bg: Използване на текущото местоположение

note: We are explaining the meaning of "Home" location. Please try to keep this string short, but informative. See http://yowindow.com/img/translate/location_search.png
en: "Home" is opened on app launch
bg: "Дом" се отваря при стартиране на приложението

note: We can show an impressive animation in some photo-landscapes. A switch to enable/disable these animations. See http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png Animation example: https://youtu.be/0a9IGl54h28
en: Animate photo-landscapes
bg: Анимиране на фотопейзажи

note: A switch. Indicates that a landscape is assigned to location {0}. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with a location name. Example: "Bind landscape and London" See http://yowindow.com/img/translate/bind_landscape.png
en: Bind landscape and {0}
bg: Свързване на пейзажа и {0}

note: Asking the user to confirm the weather provider choice. Example 'Do you want to use "Weather Underground" for "Moscow"?' See http://yowindow.com/img/translate/provider_confirmation.png
en: Do you want to use "{0}" for "{1}"?
bg: Искате ли да използвате "{0}" за "{1}"?

note: ⚽ Football game. Invitation to tap the ball to start the game. See http://yowindow.com/img/translate/football_tap_to_play.png
en: Tap the ball to play
bg: Чукнете топката за да играете

note: The name of the Football game.
en: Football
bg: Футбол

note: ⚽ Football game. The goal of the game. ATTENTION: "Score" here is a verb meaning "Earn/Get/Collect". WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of target points. Example "Score 100 points" See http://yowindow.com/img/translate/football_score.png
en: Score {0} points
bg: Резултат {0} точки

note: ⚽ Football game. The name of the "Start" button. "Start" is a verb in the meaning of "Begin". Also "Start" message displayed when the game is started. See http://yowindow.com/img/translate/football_score.png
en: Start
bg: Стартиране

note: ⚽ Football game. The maximum points the user has reached. See http://yowindow.com/img/translate/football_game_over.png
en: High Score
bg: Рекорд

note: ⚽ Football game. Displayed when the game is over. See http://yowindow.com/img/translate/football_game_over.png
en: Game Over
bg: Край на играта

note: ⚽ Football game. Displayed when the user has won the game.
en: You won!
bg: Победихте!

note: Inform the user that a permission is needed, like access files on disk or manage Internet connection.
en: Permission required
bg: Изисква се разрешение

note: Ask the user for the confirmation to start receiving the weather from a weather service. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of the service. See http://yowindow.com/img/translate/change_service_to_receive_parameter.png
en: Receive weather from "{0}"?
bg: Искате ли да получавате данни за времето от "{0}"?

note: We ask this question after the user selected CURRENT weather service. We are offering to receive the weather FORECAST from the same service. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of the service. See http://yowindow.com/img/translate/offer_forecast.png
en: Receive Weather Forecast from "{0}" as well?
bg: Искате ли да получавате прогноза за времето от метеорологичната услуга "{0}"?

note: A caption for a group of animated YoWindow landscapes. "Live" here in the same meaning as "Live" Wallpaper in Android. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_drawer.png
en: Live landscapes
bg: Живи пейзажи

note: A caption for a group photo-landscapes of nearby places. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_drawer.png
en: Nearby
bg: Наблизо

note: A caption for a group of landscapes recently selected.
en: Recent
bg: Скорошни

note: A caption for a group of landscapes made by the user. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_drawer_bottom.png
en: My landscapes
bg: Моите пейзажи

note: Asking the user where she wants the landscape to be displayed. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding_dialog.png
en: Where to show the landscape?
bg: Къде да бъде показван пейзажът?

note: Explaining to the user what happens when a landscape is set for "Everywhere I go". See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding_dialog.png
en: Keep the landscape while moving between cities
bg: Без смяна на пейзажа при смяна на града

note: An option that means "when a user visits another location, then keep the choice". See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding_dialog.png
en: Everywhere I go
bg: Където и да съм

note: The user can pan and zoom a landscape now. This button restores the zoom and panning (view) to default. See http://yowindow.com/img/translate/restore_view.png
en: Restore view
bg: Възстановяване на изгледа по подразбиране

note: A label we put on advertising inside YoWindow. See http://yowindow.com/img/translate/menu_advertising.png
en: Advertising
bg: Реклама

note: A menu item that opens a map. See http://yowindow.com/img/translate/menu_map.png
en: Map
bg: Карта

note: WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of a landscape. See http://yowindow.com/img/translate/delete_landscape.png
en: Delete landscape "{0}"?
bg: Да изтрия ли пейзажа "{0}"?

note: Short for "Do you really want to delete several landscapes?". See http://yowindow.com/img/translate/delete_landscapes.png
en: Delete landscapes?
bg: Да изтрия ли пейзажа?

note: A button to restore landscapes made by the user in the past. See http://yowindow.com/img/translate/restore_landscapes.png
en: Restore landscapes
bg: Възстановяване на пейзажите

note: A message, informing that no landscapes were found.
en: No landscapes found
bg: Няма намерени пейзажи

note: A message, informing that the landscapes were successfully restored. See http://yowindow.com/img/translate/landscapes_restored.png
en: Your landscapes restored
bg: Вашите пейзажи са възстановени

note: Radar/Map feature description. See http://yowindow.com/img/translate/radar_offer.png
en: See where rain and clouds are moving.
bg: Наблюдавайте посоките на движение на облаците и дъжда.

note: This is a button. "Try" in a sense "Try this product for free for a limited time". See http://yowindow.com/img/translate/radar_offer.png
en: Try
bg: Опитайте

note: Indicates the number of days until something ends. For example, the number of days the user has to try a feature for free. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of days left to try the feature. See http://yowindow.com/img/translate/radar_offer.png
en: {0} days left
bg: Остават {0} дни

note: When this option is "on", the text displayed in Bold font. See http://yowindow.com/img/translate/bold_font.png
en: Bold font
bg: Удебелен шрифт

note: Prompt the user to join YoWindow beta-testing. This is a menu item. http://yowindow.com/img/translate/ios_menu.jpg
en: Try Beta version
bg: Изпробвайте Бета версията

note: When searching for a location the users are required to enter at least 3 characters before the search begins. See http://yowindow.com/img/translate/location_search_3_characters.png
en: Enter at least 3 characters
bg: Въведете поне 3 символа

en: Allow YoWindow to access your location
bg: Разрешете на YoWindow достъп до вашето местоположение

note: Displayed when we ask the user for Location permission. This explains why current location access is valuable. See http://yowindow.com/img/translate/io_location_services_guide.jpg
en: Get accurate weather forecast right for your location.
bg: Получавайте точна прогноза за времето за вашето местоположение конкретно.

note: iOS only. Guide the user to visit Location Services option in system Settings. If you have an iOS device, please double check that the strings in iOS Settings match your translation. See http://yowindow.com/img/translate/io_location_services_guide.jpg
en: Open iOS Settings > Privacy > Location Services.
bg: Отворете iOS Settings > Privacy > Location Services.

note: We are explaining the meaning of "Home" location. YoWindow provides a widget for iOS. The widget displays the home location only.  See http://yowindow.com/img/translate/home_displayed_in_the_widget.jpg
en: "Home" is displayed in the widget
bg: "Дом" се отразява в уиджета

note: Some features are locked in the free edition of YoWindow. Prompt the user to watch a short video to unlock the feature. See http://yowindow.com/img/translate/radar_watch_video.png
en: Watch a short video to unlock the feature
bg: Вижте кратко видео за да отключите пейзажа

note: A link to a tutorial, that explains how to create high quality landscapes for YoWindow. See at the bottom http://yowindow.com/img/translate/create_high_quality_landscapes.png
en: Create high quality landscapes
bg: Създайте пейзажи с високо качество

note: No advertising - the reason to upgrade to Full edition. See http://yowindow.com/img/translate/no_ads.png
en: No ads
bg: Без реклама

note: No advertising - the reason to upgrade to Full edition. See http://yowindow.com/img/translate/no_ads.png
en: Get rid of these pesky ads
bg: Избавете се от досадната реклама

note: Ask the user to confirm she wants to quit the app.
en: Are you sure you want to quit YoWindow?
bg: Наистина ли искате да затворите YoWindow?

note: A switch in Options. When this switched on, the user is asked "Are you sure you want to quit YoWindow?" when she quits the app. See http://yowindow.com/img/translate/exit_confirmation.png
en: Exit confirmation
bg: Потвърждение за изход

note: A switch in Options. Tomorrow displayed in the time-bar. See http://yowindow.com/img/translate/tomorrow.png http://yowindow.com/img/translate/advanced.png
en: Show tomorrow
bg: Показване на прогнозата за утре

note: A call to action. Encourage the user to remove the limitations. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Remove limitations
bg: Премахване на ограниченията

note: Just "Month". Make sure to start the string with the capital letter. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Month
bg: Месец

note: Just "Year". Make sure to start the string with the capital letter. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Year
bg: Година

note: A name for "1 Month" Subscription plan. First letter must be capital. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: 1 Month
bg: 1 Месец

note: A name for "1 Year" Subscription plan. First letter must be capital. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: 1 Year
bg: 1 Година

note: A name for a lifetime subscription plan. The user pays one time and owns the app forever. You may translate it as "Forever" if it sounds better. ATTENTION: use the same word to translate this plan name in other strings.
en: Lifetime
bg: Завинаги

note: A call to action. Prompt the user to stop the subscription.
en: Stop subscription
bg: Анулиране на акаунт

note: Indicates that something is in high demand. For example "1 Year" subscription plan is popular. Keep this string short please. Otherwise the string can get wider than the button. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Popular
bg: Най-изгодно

note: A call to action. Inform the user that she saves money with this purchase. Keep this string short please. Otherwise the string can get wider than the button. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Save {0}%
bg: Спестете {0}%

note: Inform the user that she pays only once in case of "Lifetime" purchase. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: One time payment
bg: Еднократно плащане завинаги

note: A call to action. Prompt the user to restore all purchases made before. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Restore purchases
bg: Възстановяване на покупките

note: Shows the benefits of the subscription. Informs the user that all the functions to be available in the app.
en: All the features available.
bg: Налични са всички функции.

note: The title for Subscription management area. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Subscription
bg: Абонамент

note: The title for subscription plan section. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Subscription plan
bg: Абонаментен план

note: Indicates the current subscription plan. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Current plan
bg: Текущ план

note: A call to action. Prompt the user to upgrade to a better subscription plan. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Change plan
bg: Сменете плана

note: A call to action. Prompt the user to cancel the current subscription. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Cancel subscription
bg: Отмяна на абонамента

note: Inform the user that she has cancelled the subscription recently.
en: Your subscription was cancelled
bg: Вашият абонамент е отменен

note: A call to action. Prompt the user to restore the current subscription.
en: Restore subscription
bg: Възстановявете абонамента си

note: We call the app "YoWindow Unlimited" when restrictions/limitations removed after the user has subscribed. Please translate the word "Unlimited" to your language. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_activated.png
en: YoWindow Unlimited
bg: YoWindow Без ограничения

note: We are going to run a sale. This string indicates the regular price before the sale discount. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_sale.png
en: Regular price {0}
bg: Промоционална цена {0}

note: After the user bought a subscription, confirm the purchase. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_activated.png
en: Subscription activated.
bg: Абонаментът е активиран.

note: After the user bought a Lifetime subscription, confirm the purchase.
en: Lifetime subscription activated.
bg: Абонаментът "За винаги" е активиран.

note: After the user bought a subscription, confirm the purchase. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_activated.png
en: Thank you for supporting the project.
bg: Благодарим ви за поддръжката на проекта.

note: After the user bought a subscription, confirm the purchase. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_activated.png
en: Enjoy YoWindow with no limitations!
bg: Наслаждавайте се на YoWindow без ограничения!

note: When subscription term is finished, inform the user. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_over.png
en: Your subscription is over.
bg: Абонаментът ви е изтекъл.

note: When subscription term is finished, prompt the user to subscribe again. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_over.png
en: Would you like to subscribe again?
bg: Искате ли да се обонирате отново?

note: When the user has an active subscription running, but she wants to buy a Lifetime license, inform her, that she needs to cancel the current subscription first.
en: You have an active subscription. Please cancel the subscription before buying the Lifetime license.
bg: Имате валиден абонамент. Моля, отменете абонамента си преди закупуване на лиценз Завинаги.

note: The user can share a landscape file with other people. This is the name of this option. See http://yowindow.com/img/translate/share_menu.png
en: Landscape file
bg: Файл на пейзажа

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_2.png
en: Castles
bg: Замъци

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_1.png
en: Wonders of the world
bg: Чудесата на света

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_2.png
en: Mountains
bg: Планини

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_3.png
en: Sea
bg: Морски пейзажи

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_3.png
en: Paintings
bg: Картини

note: Landscape collection title. The landscapes made by the fans of YoWindow. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_4.png
en: YoWindow Community
bg: Пейзажи от потребители на YoWindow

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_3.png
en: Flowers
bg: Цветя

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_4.png
en: Nature
bg: Природа

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_1.png
en: Cats
bg: Котки

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_1.png
en: Dogs
bg: Кучета

note: A warning displayed when the user installed unsupported version of the app. See http://yowindow.com/img/translate/incompatible_version_error.png
en: This version of the app is not compatible with your device.
bg: Тази версия на приложението не е съвместима с устройството ви.

note: Advice to install the app from Google Play store. See http://yowindow.com/img/translate/incompatible_version_error.png
en: Please, install YoWindow from Google Play.
bg: Моля, инсталирайте YoWindow от Google Play.

note: A call to action. To open Google Play store. See http://yowindow.com/img/translate/incompatible_version_error.png
en: Open Google Play
bg: Отворете Google Play

note: A notification sent in the morning. The rain is probably going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Rain expected
bg: Очаква се дъжд

note: A notification. The hail is probably going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Hail expected
bg: Очаква се градушка

note: A notification. The thunderstorm is probably going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Thunderstorm expected
bg: Очаква се гръмотевична буря

note: The chance of precipitation (rain, snow, hail) displayed. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the chance. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Chance {0}%
bg: Вероятност {0}%

note: A title of notifications settings screen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Notifications
bg: Уведомления

note: A notification that is permanently displayed in notification area. It displays the current weather. This is how it looks. http://yowindow.com/img/translate/notification_forecast.png  This is how the string is used http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Ongoing notification
bg: Постоянно известие‎

note: A title for a group of notifications that warn the user (about rain or when the new landscapes are available) See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Warnings
bg: Предупреждения

note: The name of a notification. We remind the user to take an umbrella in the morning if it's probably going to rain. See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Umbrella reminder
bg: Напомняне за чадър

note: Notification description. We remind the user to take an umbrella in the morning if it's probably going to rain. See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Rain warning in the morning
bg: Сутрешно напомняне за валежи от дъжд

note: A warning displayed when location access was restricted (by the user) to YoWindow app. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_alert.png
en: YoWindow was denied location access.
bg: На YoWindow не е разрешено да използва услугите за местоположение.

note: Help the user find location management settings. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_alert.png
en: Enable location access in YoWindow system settings.
bg: Разрешете използване на местоположението на YoWindow в системните настройки.

note: Displayed when the app needs an access to user location. The user is required to give a permission to access her location. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_widgets.png
en: Location permission required
bg: Изисква се разрешение за използване на местоположението

note: Warn the user that the widgets cannot access the current location of the user. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_widgets.png
en: YoWindow widgets are not able to display your current location.
bg: Уиджетите на YoWindow не могат да изобразяват вашето текущо местоположение.

note: Helps the user to understand how to grant location access permission. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_widgets.png
en: To grant location access, choose "Allow all the time" at the next step.
bg: За да дадете достъп до местоположението, избетере "Разрешаване във всички случаи" в следващата стъпка.

note: Warn the user that YoWindow wallpaper cannot access the current location of the user. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_wallpaper.png
en: YoWindow Wallpaper is not able to display your current location.
bg: Тапетът на YoWindow не може да изобразява вашето текущо местоположение.

note: Inform the user that the current weather (temperature) displayed in the notification area is not able to track the current location of the user. See http://yowindow.com/img/translate/ongoing_notification_location_permission.png
en: YoWindow Ongoing Notification is not able to display your current location.
bg: Текущото известие на YoWindow не може да покаже вашето местоположение.

note: Informs the user that alarm clock is out of order. See http://yowindow.com/img/translate/alarm_clock_notification_disabled.png
en: Alarm Clock is not able to ring.
bg: Будилникът не може да зазвъни.

note: The user needs to enable "Alarm Clock" notification, otherwise Alarm Clock will not be able to ring. See http://yowindow.com/img/translate/alarm_clock_notification_disabled.png
en: Please, enable "Alarm Clock" notification
bg: Моля, разрешете уведомлението "Будилник"

note: "Storage" is where files are stored on Android.
en: Storage
bg: Хранилище

note: An error message displayed on attempt to load a file, when an access to file storage was denied. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_denied.png
en: Storage access denied
bg: Достъпът до Хранилището е забранен

note: A button to restore something. For example, restore old landscapes. Please DO NOT add "..." at the end of the string. See http://yowindow.com/img/translate/restore_button.png
en: Restore
bg: Възстановете

note: The user is trying to save a landscape. However, she should grant a permission to access the Storage beforehand. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_save.png
en: YoWindow needs an access to the Storage to save the landscape.
bg: На YoWindow му е необходим достъп до Хранилището, за да запише пейзажа.

note: See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_save.png
en: Please grant a permission to access the Storage at the next step.
bg: Моля, разрешете достъп до Хранилището на следващата стъпка.

note: The user is trying to restore landscapes she made before. However, she should grant a permission to access the Storage beforehand See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_restore.png
en: YoWindow needs an access to the Storage to restore the landscapes.
bg: На YoWindow му е необходим достъп до Хранилището, за да възстанови пейзажа.

note: Landscapes that the users has created are in danger - they could be removed by the system. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_preserve_landscapes.png
en: The landscapes, that you have made, could be lost.
bg: Пейзажите, които сте създали могат да бъдат загубени.

note: Explains that the app needs Storage access to keep the landscapes safe. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_preserve_landscapes.png
en: YoWindow needs an access to the Storage to preserve the landscapes.
bg: На YoWindow му е необходим достъп до Хранилището, за да запази пейзажа.

note: The new version of the app has just been downloaded. See http://yowindow.com/img/translate/yowindow_update_downloaded.png
en: YoWindow update has just been downloaded.
bg: Обновлението на YoWindow е изтеглено.

note: A button to restart the app. See http://yowindow.com/img/translate/yowindow_update_downloaded.png
en: Restart
bg: Рестарт

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_in_the_evening.png
en: In the morning
bg: Сутринта

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_during_daytime.png
en: During the daytime
bg: През деня

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_in_the_evening.png
en: In the evening
bg: През вечерта

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_in_the_evening.png
en: At night
bg: През нощта

note: The name of notifications channel broadcasting YoWindow news and promotions.
en: News and discounts
bg: Новини и намаления

note: An option to share the screen of the app. See http://yowindow.com/img/translate/screenshot.png
en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

note: The meaning is square shape. A screenshot of YoWindow is taken in square format that works best for Instagram. See http://yowindow.com/img/translate/screenshot.png See http://yowindow.com/img/translate/instagram_share.png
en: Square
bg: Квадрат

note: Displayed when connection to the Internet is not available. See http://yowindow.com/img/translate/no_connection.png
en: No connection
bg: Няма връзка

note: When the current weather is not available, YoWindow may display the weather forecast. In such a case we need to inform the user that real observations substituted with the forecast. Please keep this string short.  See http://yowindow.com/img/translate/no_connection.png
en: Forecast displayed
bg: Изобразява се прогнозата

note: Displayed to indicate the time the weather was updated. See http://yowindow.com/img/translate/just_now.png
en: Updated
bg: Обновено

note: Displayed to indicate the weather was updated just now. See http://yowindow.com/img/translate/just_now.png
en: Just now
bg: Току-що

note: Author of the landscape. See http://yowindow.com/img/translate/author.png
en: Author
bg: Автор

note: A button to change "Home" location. See http://yowindow.com/img/translate/change_home.png
en: Change "Home"
bg: Промяна на "Дом"

note: The app can show a random landscape every day. This is a title for this option. See http://yowindow.com/img/translate/new_random_landscape.png
en: Random landscape
bg: Случаен пейзаж

note: The app can show a random landscape every day. Description. See http://yowindow.com/img/translate/new_random_landscape.png
en: New landscape every day
bg: Нов пейзаж всеки ден

note: When a new feature released we to mark it with "New" label.  See http://yowindow.com/img/translate/new_random_landscape.png
en: New
bg: Ново

note: A button to play an advertising video for a reward. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_trial_over.png
en: Watch video
bg: Вижте клипчето

note: An action to close the landscape. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_trial_over.png
en: Close landscape
bg: Затворете пейзажа

note: A notification. Informs the user about a sudden increase of the temperature tomorrow. See http://yowindow.com/img/translate/warming_expected.png
en: Warming expected tomorrow
bg: Утре се очаква се затопляне

note: A notification. Informs the user about a sudden decrease of the temperature tomorrow. See http://yowindow.com/img/translate/cooling_expected.png
en: Cooling expected tomorrow
bg: Утре се очаква захлаждане

note: Approximate temperature displayed - around specific value. WARNING: do not remove "{0}" The app to replace {0} with the temperature value. See http://yowindow.com/img/translate/warming_expected.png
en: About {0}
bg: Около {0}

note: Notification description. The notification displayed when the temperature is going to change significantly tomorrow. See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Sudden warming or cooling
bg: Рязко затопляне или захлаждане

note: The app detects the location automatically, but may be wrong. So we ask the user to confirm the location. See http://yowindow.com/img/translate/location_confirmation.png
en: Is this your location?
bg: Това ли е вашето местоположение?

note: The name of the new YoWindow landscape. It features a small train station in alps. Please keep this string short. See http://yowindow.com/img/translate/train_station.png
en: Station
bg: ЖП Гара

note: We are going to let the users chat about the weather. See http://yowindow.com/img/translate/chat.png
en: Chat
bg: Чат

note: A message at the bottom of the splash screen. Made with love. Please keep the heart symbol in the string. See http://yowindow.com/img/translate/made_with_love.png
en: Made with ❤️
bg: Създадено с ❤️

note: Some landscapes are available only in the full version of YoWindow. Inform the user. WARNING: do not remove "{0}" The app to replace {0} with a landscape name. See http://yowindow.com/img/translate/native_landscape_trial.png
en: "{0}" landscape is a part of Full Version.
bg: Пейзажът "{0}" е част от пълната версия на програмата.

note: Let the user try paid landscape for free for a limited time. A part of an offer message. "Station landscape is a part of Full Version. However, you can try it now." See http://yowindow.com/img/translate/native_landscape_trial.png
en: However, you can try it now.
bg: Въпреки това, можете да го изпробвате сега.

note: Indicates how many days left until the free trial is over. WARNING: Please keep ":" symbol intact. Do NOT add a space after it. See http://yowindow.com/img/translate/native_landscape_trial.png
en: Days left:
bg: Оставащи дни:

note: Indicates the final day of a free trial. See http://yowindow.com/img/translate/final_day.png
en: Final day
bg: Последен ден

note: Let the user know that the free trial is over. See http://yowindow.com/img/translate/time_trial_over.png
en: Time trial is over.
bg: Пробният период е изтекъл.

note: Let the user to opt out from agressive ads on app opening. YoWindow starts to show these ads after 100 launches of the free edition. See http://yowindow.com/img/translate/disable_ads_on_launch.png
en: Disable ads on app launch
bg: Забрана на рекламите при стартиране

note: We must explain to the user how the yearly subscription works. {0} - the amount of money for the first year of the subscription. {1} - the amount of money for each of the following years. WARNING: do not remove or change {0} and {1} symbols. YoWindow to replace {0} and {1} with the actual prices wit
en: You will be billed {0} for a 1 year subscription that will renew automatically at {1}, billed yearly.
bg: Ще бъдете таксувани {0} за 1-годишен абонамент, който ще се подновява автоматично на {1}, таксуван годишно.

note: We must explain to the user how the MONTHLY subscription works. {0} - the amount of money for the first MONTH of the subscription. {1} - the amount of money for each of the following months. WARNING: do not remove or change {0} and {1} symbols. YoWindow to replace {0} and {1} with the actual prices 
en: You will be billed {0} for a 1 month subscription that will renew automatically at {1}, billed monthly.
bg: Цената на абонамента за първия месец е {0}, а за всеки следващ е {1}.

note: Let the user know that the subscription to continue after 1 year for this price. {0} - the price for the second year and each year to follow. WARNING: do not remove or change {0}. YoWindow to replace {0} with the actual price with a currency symbol. Keep this string short to fit the space. See http:
en: After that {0}/Year
bg: След това {0}/година

note: Let the user know that the subscription to continue after 1 month. {0} - the price for the second month and each month to follow. WARNING: do not remove or change {0}. YoWindow to replace {0} with the actual price with a currency symbol. Keep this string short to fit the space. See http://yowindow.c
en: After that {0}/Month
bg: След това {0}/месец

note: This subscription price is paid every year. See http://yowindow.com/img/translate/subscription2.png
en: Billed yearly
bg: Годишно

note: This subscription price is paid every month. See http://yowindow.com/img/translate/subscription2.png
en: Billed monthly
bg: Месечно

note: Let the user know she can cancel the subscription anytime. See http://yowindow.com/img/translate/subscription.png
en: Cancel anytime
bg: Можете да отмените по всяко време

note: Inform the user she needs to tap again (the back button) to exit from YoWindow. Do not use "back button" in the translation. Just translate it as it is: Tap again to exit. See http://yowindow.com/img/translate/tap_again_to_exit.png
en: Tap again to exit
bg: Натиснете още веднъж, за да отмените

note: Prompt the user to leave a comment on something. See http://yowindow.com/img/translate/comments.png
en: Add a comment
bg: Добавяне на коментар

note: Call to action. "Report" in a sense of "reporting violation of the rules". When somebody leaves a comment violating the rules (spam, rude words), other users can report the comment to us. See http://yowindow.com/img/translate/report.png
en: Report
bg: Докладвай нередност

note: A button to log out from the user account. This an action, so a verb must be used. See http://yowindow.com/img/translate/comments.png
en: Logout
bg: Изход

note: See http://yowindow.com/img/translate/delete_comment.png
en: Delete comment?
bg: Изтриване на коментар?

note: See http://yowindow.com/img/translate/delete_comment.png
en: Do you really want to delete the comment?
bg: Наистина ли искате да изтриете коментара?

note: On Android the user might disable notifications for an app. This action disables display of temperature in the status bar. Help the user to restore the temperature display with the following strings. See http://yowindow.com/img/translate/temperature_missing_status_bar.png
en: Temperature is gone from the status bar.
bg: Температурата е изчезнала от статус бара.

note: Explaining to the user that the temperature in the status bar is missing because the notifications for the app were disabled. See http://yowindow.com/img/translate/temperature_missing_status_bar.png
en: Cause: notifications were disabled for YoWindow.
bg: Причина: известията са деактивирани за YoWindow.

note: Guide the user to enable notifications for the app to display the temperature in the status bar. See http://yowindow.com/img/translate/temperature_missing_status_bar.png
en: Enable notifications to display the temperature.
bg: Активирайте на известията за показване на температурата.

note: Settings for notifications. See http://yowindow.com/img/translate/temperature_missing_status_bar.png
en: Notification Settings
bg: Настройки на известията

note: Displayed when YoWindow notifications were disabled in Android system settings. See http://yowindow.com/img/translate/notifications_disabled.png
en: Notifications disabled
bg: Уведомленията са изключени

note: A single YoWindow notification was disabled in Android system settings. See http://yowindow.com/img/translate/notification_disabled.png
en: Notification disabled
bg: Уведомлението е изключено

note: An Android wallpaper option. Helps to see the Status Bar information. The Status Bar text and icons are hard to see when white clouds are floating under them. When this option is checked, a dark background is painted under status bar icons. See http://yowindow.com/img/translate/dark_background_statu
en: Dark background under Status Bar
bg: Тъмен фон под Лентата на Състоянието

note: Let the user fix the weather - provide custom weather report. "Fix" in a sense of "change for good" See http://yowindow.com/img/translate/fix_weather.png
en: Fix Weather
bg: Корекция на времето

note: Asking the user if it's raining or not? See http://yowindow.com/img/translate/report_weather_dialog.png
en: Rain or not?
bg: Вали ли?

note: Call to action in a sense of "help the app to become better". See http://yowindow.com/img/translate/report_weather_dialog.png
en: Help YoWindow.
bg: Помогнете на YoWindow.

note: Asking the user - what is the weather now outside? See http://yowindow.com/img/translate/report_weather_dialog.png
en: What is the weather outside?
bg: Какво е времето навън?

note: The user reports whether is's raining or not - "Rain" or "No rain" See http://yowindow.com/img/translate/report_weather_dialog.png
en: No rain
bg: Няма дъжд

note: A template. Whether a certain button should be displayed. ATTENTION. Leave \"{0}\" part of the string intact. YoWindow to replace it with the name of a button. See http://yowindow.com/img/translate/report_weather_dialog.png
en: Show "{0}" button
bg: Показване на бутона "{0}"

note: Keep (hold) the weather selected by the user for a certain amount of time. See http://yowindow.com/img/translate/report_weather_dialog.png
en: Keep the weather for
bg: Запази това състояние в продължение на

note: A button intended to send information to our server. In this case - the weather provided by the user. See http://yowindow.com/img/translate/report_weather_dialog.png
en: Send
bg: Изпрати

note: Displayed when the user confirms the current weather provided by YoWindow. See http://yowindow.com/img/translate/confirmed.png
en: Confirmed!
bg: Потвърдено!

note: Displayed when the user provides (fixes) different weather from reported by YoWindow. See http://yowindow.com/img/translate/fixed.png
en: Fixed!
bg: Коригирано!

note: Encourage the user to send more weather reports. See http://yowindow.com/img/translate/fixed.png
en: Send weather more often
bg: Моля, коригирайте времето по-често!

note: Call to action. A button that lets the user to report custom weather conditions. See http://yowindow.com/img/translate/report_weather.png
en: Report Weather
bg: Опишете времето

note: A button to reply to a comment. See http://yowindow.com/img/translate/reply.png
en: Reply
bg: Отговор

note: When one user replies in a comment to another one. In a sense "Reply to the other user". WARNING: do not remove "{0}" The app to replace {0} with a user name. See http://yowindow.com/img/translate/reply_to.png
en: Reply to {0}
bg: Отговори на {0}

note: Prompt the user to get the Full Version to access all the weather stations. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_weather_stations.png
en: All weather stations available in Full Version of YoWindow
bg: Всички метеорологични станции са достъпни в пълната версия на YoWindow

note: Displayed on a button that unlocks a weather station. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_weather_stations.png
en: Unlock weather station
bg: Отключи метеорологичната станция

note: A service that provides the weather. See http://yowindow.com/img/translate/weather_service.png
en: Weather service
bg: Метеорологична услуга

note: Plural. The title for a list of weather stations. See http://yowindow.com/img/translate/weather_service.png
en: Weather stations
bg: Метеорологични станции

note: Some people own a weather station. Let them share the weather with the app at http://pwsweather.com website. This is a button that opens the site. http://yowindow.com/img/translate/add_your_weather_station.png
en: Add your weather station
bg: Добавете своята метеорологична станция

note: A button to log in to the user account. This an action, so a verb must be used. See http://yowindow.com/img/translate/login.png
en: Login
bg: Вход

note: An information message displayed after thes user deletes a comment. See http://yowindow.com/img/translate/undo.png
en: Comment deleted
bg: Коментарът е изтрит

note: A command to undo (roll back) recent action. For example, undo a delete operation. See http://yowindow.com/img/translate/undo.png
en: Undo
bg: Отмяна

note: Ocean is the name of the new landscape we just added. See http://yowindow.com/img/translate/ocean.png
en: Ocean
bg: Океан

note: Explaining why the app needs an access to location while running in the background (when the app is not in use). See http://yowindow.com/img/translate/location_background.png
en: YoWindow accesses device location in the background to display the weather at your current location inside the widgets and the live wallpaper.
bg: YoWindow се нуждае от достъп до местоположението във фонов режим за да осигури данни за уиджетите и живите тапети.

note: Let the user know that the data (location access) used to deliver advertising. See http://yowindow.com/img/translate/location_background.png
en: This data is also used to support ads.
bg: Тези данни се използват и за поддържане на релевантни реклами.

note: Prompt the user to enter her name
en: Enter your name
bg: Въведете името си

note: Invite the user to create a landscape from a photo. http://yowindow.com/img/translate/create_your_landscape_from_photo.png
en: Create landscape from your photo
bg: Създайте пейзаж от ваша снимка

note: Let the user choose the method of sky detection. YoWindow can turn the sky on any photo into live sky. The live sky will be showing the actual weather! However, the app needs to know where the sky is displayed on the photo. There are two methods of sky detection to choose from. "Automatic" - the sky
en: Make the sky reflect the weather - cut the sky out
bg: Направете така, че небето да отразява времето - изрежете небето

note: Sky detection method choice. See http://yowindow.com/img/translate/sky_detection_method_choice.png
en: Automatically
bg: Автоматично

note: Sky detection method choice. See http://yowindow.com/img/translate/sky_detection_method_choice.png
en: May not be accurate
bg: Може да бъде неточно

note: Sky detection method choice. See http://yowindow.com/img/translate/sky_detection_method_choice.png
en: Manually
bg: Ръчно

note: Sky detection method choice. See http://yowindow.com/img/translate/sky_detection_method_choice.png
en: Cut the sky yourself
bg: Изрежете небето сами

note: Inform the user that her photo is going to be sent to our servers for the purpose of sky detection with the help of neural network. See http://yowindow.com/img/translate/sky_detection_method_choice.png
en: Your photo will be sent to YoWindow server to detect the sky.
bg: Снимката ви ще бъде изпратена на сървъра, за да се определи небето.

note: Let the user know we are not storing her photo on our servers after it was processed (sky detection). Make sure "NOT" work is captialised. See http://yowindow.com/img/translate/sky_detection_method_choice.png
en: The photo will NOT be kept on the server.
bg: Снимката НЯМА да се съхранява на сървъра.

note: Let the user adjust the transparency of the edge of the sky. This may help to improve the details on the landscape. See http://yowindow.com/img/translate/sky_edge_editing.png
en: Sky edge
bg: Контур на небето

note: A message displayed if YoWindow is not able to find the sky automatically on the photo.
en: Sky not found
bg: Не е открито небе

note: A label to prompt the user to enter a coupon (a promo-code)
en: Coupon
bg: Купон

note: An option to display sea animals and ships in Ocean landscape. "Fish and ships" is a word play in English. In other languages it's better to translate this string as "Sea animals and ships". See http://yowindow.com/img/translate/ocean_properties.png
en: Fish and ships
bg: Морски обитатели и кораби

note: The name of Titanic ship. This is the name of a surprise in Ocean landscape. See http://yowindow.com/img/translate/ocean_surprises.png
en: Titanic
bg: Титаник

note: The name of the famous Beatles song. And the name of a surprise in Ocean landscape. See http://yowindow.com/img/translate/ocean_surprises.png
en: Yellow submarine
bg: Жълта подводница

note: Pirates. The name of a surprise in Ocean landscape. See http://yowindow.com/img/translate/ocean_surprises.png
en: Pirates
bg: Пирати

en: Missed alarm
bg: Пропуснат будилник

en: YoWindow requires a permission to set alarms.
bg: YoWindow изисква разрешение за да настрои будилника.

note: Lock wallpaper position (do not move) on screen when the user scrolls through desktop pages.
en: Fix position
bg: Фиксиране на позицията

note: This is an announcement. In the new version of YoWindow, the user can open any landscape free of charge. See http://yowindow.com/img/translate/open_any_landscape.png
en: Open any landscape for free
bg: Отворете произволен пейзаж безплатно

note: Ice. When the water is freezing. See http://yowindow.com/img/translate/ice.png
en: Ice
bg: Лед

note: Visual theme of the operating system. See  http://yowindow.com/img/translate/system_theme.png
en: System theme
bg: Системна тема

note: An options to block bad users from comments.
en: Block {0}
bg: Блокиране на {0}

note: Confirm if the user should be blocked from writing comments. We will replace {0} with the user name. WARNING: do not remove "{0}"
en: Are you sure to block {0}?
bg: Наистина ли искате да блокирате {0}?

note: Block the user from commenting. Do not allow the user to comment.
en: Block
bg: Блокиране

note: The user {0} was blocked from commenting. We will replace {0} with the user name. WARNING: do not remove "{0}"
en: {0} blocked
bg: {0} блокиран

note: Navigate the user to the place in the app where she can unblock blocked users. We will replace {0} with a concrete path in the app. WARNING: do not remove "{0}"
en: You can unblock the user in {0}
bg: Можете да отблокирате този потребител в {0}

note: Unblock the user. Allow him/her write the comments.
en: Unblock
bg: Отблокиране

note: The accounts of the users who were blocked. The ones who are not allowed to write comments.
en: Blocked accounts
bg: Блокирани акаунти

note: Asks the user to click to configure something. For example, location access permissions. See http://yowindow.com/img/tap_to_setup.png
en: Tap to setup
bg: Кликнете за настройка

note: Displayed when a feature of YoWindow is missing or not available.
en: Feature is missing
bg: Тази функция липсва

note: An announcement - weather map feature is becoming free in the new version. See http://yowindow.com/img/translate/weather_map_is_free.png
en: Weather map is free now
bg: Картата на времето е вече безплатна

note: Server - a computer somewhere in the Internet. The server where YoWindow takes the data from.
en: Server
bg: Сървър

note: An announcement that YoWindow can show the animated water over photo-landscapes. See http://yowindow.com/img/translate/water_on_photos.png
en: Water on photos is moving now!
bg: Водата на снимките вече се движи!

note: Let the user know that the animated water reflects the wind speed. See http://yowindow.com/img/translate/water_on_photos.png
en: The waves reflect the actual wind speed
bg: Вълните отразяват реалната скорост на вятъра

note: Let the user optionally save the landscape to disk to avoid losing it in the future. See http://yowindow.com/img/translate/want_save_landscape.png
en: Would you like to save the landscape?
bg: Бихте ли искали да запишете пейзажа?

note: Let the user optionally save the landscape to disk to avoid losing it in the future. See http://yowindow.com/img/translate/want_save_landscape.png
en: Keep the landscape even if YoWindow is uninstalled.
bg: Пейзажът ще се съхрани дори ако YoWindow се деинсталира.

note: A "Save" button in a sense of "Save to disk". See http://yowindow.com/img/translate/want_save_landscape.png
en: Save
bg: Запис

note: Prepare the user for granting a permission to the app to show notifications. The permission required to display the temperature in the status-bar on Android. See http://yowindow.com/img/translate/temperature_status_bar.png
en: Allow YoWindow to show notifications
bg: Позволете на YoWindow да показва уведомления

note: Prepare the user for granting a permission to the app to show notifications. The permission required to display the temperature in the status-bar on Android. See http://yowindow.com/img/translate/temperature_status_bar.png
en: Required to display the current temperature in the Status Bar
bg: Това е необходимо за изобразяване на текущата температура в статус бара

note: Prompt the user to enable app notifications. See http://yowindow.com/img/translate/enable_notifications.png
en: Enable notifications
bg: Разреши уведомленията

note: Inform the user that the app is not allowed to post notifications. See http://yowindow.com/img/translate/notifications_not_allowed.png
en: YoWindow was not allowed to post notifications.
bg: За YoWindow не са позволени уведомленията.

note: Navigate the user to the system settings to enable the notifications. See http://yowindow.com/img/translate/notifications_not_allowed.png
en: Enable notifications in YoWindow system settings.
bg: Разрешете използване науведомления на YoWindow в системните настройки.

note: An option is turned on - enabled. See http://yowindow.com/img/translate/on_off.png
en: On
bg: Вкл

note: An option is turned off - disabled. See http://yowindow.com/img/translate/on_off.png
en: Off
bg: Изкл

note: When this option is on, home location always displays the time of the device (phone or tablet). See http://yowindow.com/img/translate/show_device_time_for_home_location.png
en: Show device time for home location
bg: Показване на времето за местоположението "Дом"

note: Show the selected landscape in every location the user visits. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding.png
en: Everywhere
bg: Навсякъде

note: Show the selected landscape in every location the user visits. However, if a city was assigned a different landscape, show this other landscape to the user. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding.png
en: Everywhere except assigned
bg: Навсякъде без присъединените

note: Explains "Everywhere except assigned" option. Preserve selected landscape in visited locations, unless the location (city) was assigned a different landscape. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding.png
en: Everywhere, except locations that were assigned a landscape
bg: Навсякъде, с изключение на местата, където има присъединен пейзаж

note: Shown when YoWindow is trying to find the sky on a picture automatically. See http://yowindow.com/img/translate/detecting_sky.png
en: Detecting the sky on the image
bg: Определяне на линията на небето

note: Explains why it is necessary to detect and remove the sky from a picture or photo. To display animated sky that reflect the actual weather. See http://yowindow.com/img/translate/detecting_sky.png
en: YoWindow will cut out the sky from the picture to display the actual weather instead
bg: YoWindow ще изреже небето от снимката, за да може да се изобрази реалното време

note: Explain why Camera access is required by YoWindow. To create landscapes from pictures taken by the camera.
en: Create YoWindow landscape from an image taken with your camera
bg: Създайте пейзаж в YoWindow от изображение, направено с вашата камера

note: When YoWindow is not able to access the camera, warn the user. See http://yowindow.com/img/translate/camera_access.png
en: Camera Access
bg: Достъп до камерата

note: When YoWindow is not able to access the camera, warn the user. The user needs to change the privacy settings to allow YoWindow to use the camera. See http://yowindow.com/img/translate/camera_access.png
en: YoWindow doesn't have an access to the camera, please allow YoWindow to access the camera in your privacy settings.
bg: YoWindow няма достъп до камерата - моля разрешете го в настройките за сигурност.

note: Inform the user when no camera was detected on the device. See http://yowindow.com/img/translate/no_camera.png
en: No camera
bg: Няма камера

note: Inform the user when no camera was detected on the device. See http://yowindow.com/img/translate/no_camera.png
en: Camera is missing on the device
bg: Не се открива камера на устройството

note: A button to let the user pick a photo in the photo gallery when the camera is missing. See http://yowindow.com/img/translate/no_camera.png
en: Open Photo Gallery
bg: Отваряне на галерията

note: Let the users show or hide a bar with the links at the bottom of the screen. See http://yowindow.com/img/translate/show_links_bar_bottom.png
en: Show links bar at the bottom
bg: Показване на бар с линкове отдолу

note: Do not allow system screensaver interrupt YoWindow app running.
en: Disable screensaver
bg: Забрана на скрийнсейвъра
